Laternamatk

Mõni aeg tagasi kirjutas Lona mulle, et meid kutsuti matkama. Meil oli nii või naa plaan Tallinnasse minna ja nii kõik tööd ühele päevale sättisimegi. Ööbisime me Kristiines ja seega paiknesid kõik asjad meile üsna lähedal.

Nüüd aga laternamatk, teate ma arvan ,et see on üks ägedamaid asju mida ma oma elus kogenud olen. Meie valisime matkamiseks Seewaldi, kuna ma olen väga huvitatud mahajäetud kohtadest ja ka psühhiaatria on alati pinget pakkunud, siis mulle oli see ideaalne. Kogunema pidime õhtul kella poole seismeks parklasse, kuhu oli juba üles seatud laternad. Minu arvates tegi selle matka eriti müstiliseks ja maagiliseks veel fakt, et sadas laia lund.

KET_8087.jpg

Rahvast kogunes üsna palju, kui kõigile oli ära selgitatud mis moodi laternaga ümber käia võis matk alata. Matkajuht kes meile põnevat ajalugu pajatas, rääkis seda väga ladusalt ja eriti põnevalt. Mina igastahes mõtlesin päris mitu korda jalutades, kui palju tal kulus aega, mitu matka ta ennem läbi viis, et see jutt sedasi selgeks saada.

KET_8120.jpg

Matk kulges läbi linna, laternad peos rändsime läbi erinevate ajastute, paikade ja rajoonide. Mulle on alati meeldinud ajalugu, eriti meedib mulle aga reaalset näha ja tunda seda kohta kus sündmused aset on leidnud. Muidugi oli minu lemmik osa psühhiaatria kliiniku ala, nii töös olevad, kui ka mahajäetud majad selle sünge raviasutuse ümber. Nägime ära ka psühhiaatria kliiniku emo ja kuulsime mõnda lugu sellega seoses. Detailidesse ma ei lange, sest minu arvamus on see ,et sellised matkad, teemasid on seal erinevad on elus lausa kohustuslikud korra ära kogeda. Laternamatkad tegutsevad märtsini, suvel peetakse pausi ning alustatakse uuesti sügisel. Broneerida saate matka nende kodulehelt : www.laternamatkad.ee

KET_8098.jpg