Videograafia ja selle töötlus minu elus, ehk "Kuidas ma videograafiasse jõudsin"

Kuna mul pole hetkel pildistamisest midagi kirjutada siis ma kirjutaks hoopis filmimisest.

Filmimine pole mulle eriti võõras kuigi ma pole seda väga teinud. Filmindus ja videograafia oli tegelikult mul enne fotograafiat unistuseks ja lapsepõlves mu ümber oli väga palju tehnikat millega sai filmida.

Kuid oleks internet ka mu ellu võib olla varem tulnud ja ma oleks teadlik olnud, et internetis on palju minu sugusi videograafia huvilisi siis oleks ilmselt ma praegu suurem videograaf kuigi videosi sai teha palju.

Sugulasega sai ikka alati lollusi üles filmida ja igasuguseid programme katsetatud teha mis kusagilt ajakirjade vahelt dvd-ga tuli aga see oligi rohkem selline oma lõbuks.Sugulasega olime see aeg ainsad sõbrad sest, ega ma eriti populaarne poiss polnud ja eks neil olid ikka uhkemad arvutid ja internet kus kõike saada oli kuid neil polnud sama huvi mis minul. Teised olid rohkem muusika huvilised. Kes arvuti DJ ja kes kitarri.

Minu huvi oli ikka videograafia ja fotograafia aga aitab nüüd sõpradest ja sugulastest ning tuleme ikkagi minu juurde nüüd.

Teismelise eas kui lõpuks ka maakodu internet sai mida naabriga jagasime või õigemini mida naaber jagas meiega siis võib olla mõned 90date lapsed mäletavad kui tore ja kiire see internet oli.

Youtube ikkagi suutis midagi ära laadida ja eks sealt siis hakkas inspiratsiooni ja motivatsiooni tulema kuigi seda nüüd video töötluses sest teismelise eas kadus see filmimine kuidagi ära ja silma jäid  mängurid nagu PewDiePie ja muud sellised. Sai siis filmimist nii öelda digitaalselt tegema hakata ja videotöötlust katsetama hakata. Selle kõrvalt ka muidugi palju pildi töötlust.

Ikka ja jälle nägid YouTubes midagi põnevat ja siis üritasid seda järgi teha kuigi minu tulemus oli kordades kohutavam ja no  interneti need muidugi ei jõudnud sest mida sa üles laed kui isegi allalaadimis kiirus oli olematu.

Unistasin kunagi l ikkagi filmi töötleja ja filmija olla kusagil aga mida aeg edasi seda kaugemaks see asi jäi ja tulid peale nooruse lollused, peod ja ringi laaberdamised kuid õnneks need ajad läksid kiirelt üle.

Vanemaks saades alustasin ma jällegi mängude filmimist ja mässasin niisama videotöötlus programmidega ja selleks ajaks oli ka vähe normaalsem internet.

Üks päev avastasin ma sellise YouTuberi nagu “Film Riot”. Film Riot on kes tegi youtube lühifilme, videosi ja ka õpetusi kuidas ise ehitada omale filmi varustust ja kuidas filmi efektid käivad ja my gaaad kui vaimustusse ma sattusin sellest.Ma läksin sellest nii põlema ja ma vaatasin ja vaatasin neid ning mõtlesin, et pean ka saama kaamera endale aga kui hindasi vaatasin siis pisar tuli silma.

Sinna see unistus ka mõneks ajaks jäi. Kuid väga palju sai siiski uurida videonduse kohta uurida ja lõpuks siis ma oma esimese läpaka millega sai kaasa kaamera.See oli küll mingi seebikas kuigi päris kõva seebikas.

Sealt ma hakkasin rohkem pildistamisega tegelema kuid filmisid ikka vahel midagi, et natuke video töötlust proovida aga sellega ei saanud ever sellist kvaliteeti mis oleks kõlbulik töötlemiseks ja ma unustasin

mainida, et esimene programm oli ikkagi windows movie maker aga mina õppisin seal sellised asjad selgeks mis teoreetiliselt võimatu selle programmiga teha. See jutt on küll rohkem kujunenud lapsepõlvest ja töötlemisest kui filmimisest aga läbi youtube ma siis lõpuks sain rohkem tuttavateks ka kaameratega. Tänu Eesti youtuberile SarioTV kes filmis ka sketse ja blogist vana tuttav Canon 600D.Muide Canon on väga hea filmikaamera, soovitan aga kui tahad fotograafiaga tegeleda ja ka öö fotograafiaga siis  Nikon ja hea filmi kaamera on ka Soni. Odavamad Canonid pildistavad ka hästi aga valges.

Sai siis tänu SarioTV-le oma sihik selle Canonile panna, tööle minna raha koguda ja see ära osta. Alguses sai küll midagi sellega filmitud aga kuna oli suht lahja mälukaart ja filmimiseks kaardid olid väga kallid siis jäin ma fotograafiale ja fotograafias sai mul nüüd 4 aastat täis hiljuti. Nüüd lõpuks olen ma jälle vaikselt filmimisega tegelemas. Huvi kasvas jälle sellest, et pikalt fotograaf youtubereid vaadates kohtasin ma mitte Eesti youtuberit vaid üli lahedat Kanada youtuberit Peter McKinnonit .Ta tegeleb filmimisega ja fotograafiaga ja teeb YouTubes videosi ning õpetab kuidas seda kõike teha .Sealt hakkas külge mulle B-Roll videod.

Nende tegemiseks pole palju vaja kuid siiski see on väga keeruline.Eks sai hakata palju tema videosi vaatama, seadeid õppima kuigi seadeid olin ma eelnevalt Film Riot-lt teada saanud kuid siis polnud kaamerat ja need seaded ei öelnud mulle siis midagi aga kõik oli juba tuttav.Kuna ma blogis eksisteerin suht vähe siis ma üritan rohkem YouTubes midagi korraldada. Videod mis ma teinud olen nende lingi saad sa postituse lõppust.

Nikon pole küll kõige tugevam filmimises aga ma juba olen jonnakas ja tahan ikka teistest erineda siis mina filmin Nikoniga sest nikon on väga hea fotograafia kaamera. Ma ei tahaks jälle kaamerat vahetada sest mulle meeldib Nikon ja kui ei ole minu kaamerate ajalooga kursis siis seda saad teada vanemast postitusest *Minu 4 aastat fotograafias* võimalik, et see vahetus võib tulla aga kui peaksin rikkamaks saama ja videondus läheb rohkem käima ja kui on tunne, et ikkagi ei saa Nikoniga nii head filmi siis Sony või Canon :* ''Hit me up'' aga kui teema huvitas ja on rohkem huvi või küsimusi mille kohta tahaks rohkem teada siis KeTa Facebook või Email on sulle avatud. Mine tea võib olla näeme sinu küsimustega hoopis juba YouTubes kus ma sulle vastan.

Tanel