Neli aastat fotograafiat

Neli aastat fotograafiat

 

Olen tegelenud fotograafiaga tänaseks juba neli aastat.Alles oli kui läksin oma esimesele suuremale töökohale ja ostsin  kaamera milleks oli Canon 600D millega Ketryn põhimõteliselt oma fotograafia teekonda alustas.

Mina alustasin koheselt manuaalse programmiga kuna esimene eesmärk oli kaamera ära õppida ja siis alles pildistama hakata.Vaatasin internetist videosi mida miski seade tähendas ja hakkasin koheselt katsetama.Pildi töötlemine pole mulle üldse võõras. Sellega ma tegin algust juba väga noorelt kuigi Lightroomi jõudmisega kulus ikkagi umbes pool aastat.Algusesoli natuke harjumatu  aga nüüd ei kujutaks ettegi kui Lightroomi ei eksisteeriks.

Canoniga ma pildistasin umbes aasta ja tol ajal oli ta tõesti üks väga hea kaamera oma hinna klassis ja algajale üldse üks väga lihtne kaamera.Kuid mu esimene kaamera varastati pärast aastast kasutamist. Vanemad olid nõus toetama mind uue kaamera ostuga, sest nägid, et ma olen tõesti fotograafiase armunud aga ma siiski suutsin ise uuesti omale kaamera osta ja selleks oli Pentax k-s2, ilus valge kaamera.Võisin ka seda umbes aasta kasutada ja avastasin, et see ei ole minu kaamera.Kaamera ise enesest oli väga ilus, mugav ja väga hea.Ilmastiku kindlus ja mis kõik inglis keeli ''Futures'' tal peal olid kuid objektiivi valik oli väga kesine.Mudugi oli iga klassi jaoks olemas oma objektiiv aga noh hinna klassi ei olnud küll valida.Ma müüsin seda jupp aega ja jõudsin enne kõrvale osta Nikon D7200 kuna Pentaxi müümisega läks väga kaua aega.

Väga lahe oli omada kahte kaamerat. Lõpuks siis üks ostja ikkagi tuli.Ta oli mingi ürituste pildistaja või midagi sellist.Küll ta pusis ja mässas selle kaameraga kui ta lõppuks selle jah sõna ära ütles. Kui Pentax müüdud sai siis  vaatasin omale lainurk objektiivi mille üle olen ma väga õnnelik.

Nikoniga olen ma nüüd kusagil siis kaks aastat pildistanud ja on küll plaane uuendada kuid vaataks ikkagi objektiive ja tahaks ka drooni lisaks saada. Mudugi olen aastatega kogemusi ja tarkust pildistamisel juurde saanud kuid arengut võite kiita ainult teie vaatajad. Ise oma arengut on väga raske kõrvalt vaadata. Osa pilte oleks justkui algus aegadest paremad aga kohati on arengut olnud ja päris sellisi pilte mis alguses vahepeal tuli enam ei ole tulnud.

Need neli aastad on olnud küll rasked kuid mu ellu väga palju uut ja põnevait toonud.Lõpetuseks panen siis igast aastast pildi mis mulle kõige rohkem meeldib.

 

2014.jpg
2015.JPG
32741572_975158919319459_3998403300314578944_n.jpg
2017.jpg
2018.jpg